Dviračio padangos keitimas

DviratisPlius.lt  » Dviračių remontas »  Dviračio padangos keitimas
0 Comments

Vienas dažniausių dviračių gedimų yra prakiurusi padanga. Ją galima klijuoti arba keisti. Tikslingiausia ir greičiausia – keisti nauja.
Keisti dviračio padangą nėra sudėtinga, tačiau svarbu laikytis visų būtinų veiksmų, kad darbas būtų atliktas teisingai ir saugiai.
Norėdami pradėti, turėsite nuimti ratą nuo dviračio. Tam reikės veržliarakčio, kuriuo atsuksite ratą tvirtinančias veržles arba greito atleidimo svirtis. Kai atsuksite veržles arba greitojo atlaisvinimo svirtis ir nuimsite ratą, galite pradėti nuiminėti seną padangą.
Naudodami padangos svirtį, atplėškite vieną padangos pusę nuo ratlankio ir dirbkite tol, kol ji bus visiškai nuimta. Nuėmę abi puses, ištraukite likusias padangos dalis ir jas išmeskite.
Tada turėsite paruošti naują padangą montavimui. Uždėkite naują padangą ant ratlankio ir įsitikinkite, kad vožtuvo kotelis yra įstatytas per jam skirtą skylę ratlankyje. Tai atlikę, pradėkite dirbti po vieną pusę, kad padanga būtų tinkamai uždėta ant abiejų ratlankio pusių.
Norėdami pritvirtinti padangą prie ratlankio, turėsite šiek tiek pripūsti. Taip atsiras šiek tiek laisvumo ir padangą bus lengviau įstatyti į reikiamą vietą. Tinkamai padėję abi padangos puses ant ratlankio, pirštais šiek tiek prispauskite kiekvieną padangos pusę, kad ji tolygiai priglustų prie ratlankio.
Dabar, kai padanga yra vietoje, galite pradėti pripusti naudodami pompą arba CO2 kasetę. Įsitikinkite, kad padanga nėra per daug pripūsta, nes tai gali ją sugadinti. Vidutinę dviračio padangą reikėtų pripildyti iki 100PSI.
Kai naujoji padanga pripūsta ir paruošta važiavimui, galite uždėti ratą atgal ant dviračio. Priklausomai nuo dviračio tipo, pritvirtinkite ratą greitojo nuėmimo svirtimi arba veržlėmis ir varžtais.
Galiausiai būtinai išbandykite dviratį, trumpai pasivažinėdami. Taip įsitikinsite, kad viskas veikia teisingai ir nauja padanga yra patikimai pritvirtinta.
Dviračio padangos keitimas gali užtrukti šiek tiek laiko, tačiau, turint kantrybės ir dėmesio detalėms, tai galima atlikti saugiai ir lengvai. Atlikę šiuos paprastus veiksmus, savo dviratį akimirksniu paruošite kelionei.